Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022

1.  W liturgii tygodnia:

-   niedziela -  II Niedziela Wielkanocy. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas w tym naszej PZC. Składam wszystkim członkom tej wspólnoty serdecznie życzenia i dziękuję za wyobraźnie miłosierdzia jaka czynią w naszej parafii. O godz. 15.00  "Godzina Miłosierdzia", wystawienie w kościele N.S. i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia.

-poniedziałek - święto św. Marka Ewangelisty,

- wtorek - święto św. Wojciecha biskupa i męczennika. Głównego Patrona naszej diecezji,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

-piątek -  święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy,

- niedziela - Niedziela Biblijna.Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Również od tej niedzieli inicjujemy nabożeństwa majowe. W kościele parafialnym będą odprawiane w niedzielę przed sumą, a w dni powszednie o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych według ustalonej tradycji.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza .

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klasy II, w czwartek o godz. 18.300 nauka dla narzeczonych, a w przyszłą niedziele o godz. 12.30 spotkanie ze wspólnotą Ż.R.

6. Rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, PZC kwestuje na cele charytatywne. Dzisiaj nasz PZC przygotował niespodziankę, którą poznamy już przy wyjściu z kościoła.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

8. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Florian Tomicki, kawaler, zam. Dygowo i Adriana Magdalena Biernacka, panna, zam. Dygowo. Zap. I.

 


Drukuj