Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022

1. W liturgii tygodnia:

-  niedziela - dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. Serdecznie witam ks. Tadeusza Ceynowę, dyrektora Archiwum naszej diecezji.

-wtorek -  święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw ku czci Matki Bożej.

- środa -  wsp. św. Justyna, męczennika, rozpoczęcie nabożeństw ku czci NSPJ. Będą odprawiane w trakcie wieczornej Mszy św. po komunii świętej.

- czwartek -  I Czwartek, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

- piątek - I Piątek. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź św. o godz. 17.00. Wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy męczeństwa.

- sobota - I Sobota, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

-niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję darczyńcom z Gąskowa za ofiarę w wysokości 2.600 zł. przeznaczoną na  powstanie witraży jako wotum dziękczynnego za uratowanie od pandemii. Dziękuję p. Gabrieli za podjęcie się trudu kwestowania w tej sprawie.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: w czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie PZS. w piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów.

6.  Bierzmowanie w naszej parafii bedzie miało miejsce 10 czerwca o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. bp koadiutor  Zbigniew Zieliński. Proszę Was o modlitwę w intencji tych młodych katolików. którzy chcą żyć tym sakramentem.

7. Dzisiaj dzieci ze szkoły podstawowej wraz z panią Iwoną, katechetką, zapraszają na przygotowany przez nich program poświęcony wszystkim Matkom o godz. 12.30.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj