Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022

1. W liturgii tygodnia:

-  niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jeszcze tydzień pozostał do zrealizowania przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej. Kończymy w liturgii okres wielkanocny.

- poniedziałek - święto  NMP Matki Kościoła,

- środa -  wsp. św. Jadwigi Królowej,

- czwartek -  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

- sobota - św. Barnaby, Apostoła..

-niedziela - Uroczystość Świętej Trójcy.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję darczyńcom z za ofiarę w wysokości 600 zł. przeznaczoną na  powstanie witraży jako wotum dziękczynnego za uratowanie od pandemii. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj ze wspólnotą Ż. R., we wtorek po mszy spotyka się PZC. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie  z rodzicami dzieci z klas III SP.

6.  Bierzmowanie w naszej parafii bedzie miało miejsce 10 czerwca o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. bp koadiutor  Zbigniew Zieliński. Proszę Was o modlitwę w intencji tych młodych katolików. którzy chcą żyć tym sakramentem. Spowiedź św. w czwartek dla kandydatów, świadków, rodziców, parafian o godz. 17.30. Zgodnie z wolą ks. bpa E. Dajczaka, taca z tej uroczystości jest przekazywana cele diecezjalne i odesłana do Kurii.

7. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 16 czerwca. Procesja eucharystyczna będzie poprowadzona po Mszy św. o godz. 12.30 do czterech ołtarzy. Zwracam się z prośbą do Parafian z ul. Ogrodowej o przygotowanie 1 ołtarza. Ołtarz II proszę, aby przygotowali Parafianie z Gąskowa, ołtarz III Parafianie z ul. Łukowej, ołtarz IV proszę, aby przygotowali rodzice dzieci klas III SP. Już dzisiaj zwracam sie w imieniu PZC o upieczenie ciasta, które będzie można nabyć jak co roku po procesji Bożego Ciała.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj