1. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek - wsp. NMP, Królowej,

-środa - święto św. Bartłomieja, Apostoła,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 8.00,

- piątek - uroczystość NMP Częstochowskiej, w tym dniu nie obowiązuj wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

- sobota - wsp. św. Moniki,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w listopadzie i grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza . Dziękuję ofiarodawcy za złożoną ofiarę w wysokości 200 zł. z przeznaczeniem na wykonanie witraży.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: w czwartek o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie katechetów i lektorów oraz służbę liturgiczną w celu omówienia przygotowań do misji.

6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

7. Misje parafialne rozpoczynamy w naszej parafii w sobotę: 10.09.  i potrwają do niedzieli 18.09.22. Więcej informacji na stronie internetowej. Rozpoczniemy je w sobotę 10.09. Mszą św. w Czerninie z nauką ogólną i przekazaniem kluczy i stuły o. Misjonarzowi, następnie Msza św. o godz. 17.00 w Świelubiu i podobny porządek i Msza św. o godz. 18.30 w Dygowie wraz z przekazaniem władzy na czas misji o. Misjonarzowi. Plan jest też umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

8. W przyszłą niedzielę PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych we wrześniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

10. Zapowiedzi przedślubne: Jagoda Sobotka, panna zam. w Dygowie oraz Łukasz Hądzlik, kawaler, zam. w Pudliszkach, zap. I.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej