Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022

1. W liturgii tygodnia:

- czwartek - święto Narodzenia NMP,  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w listopadzie i grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza . Zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa Edwarda Dajczak, taca z przyszłej niedzieli ma być przeznaczona na rzecz sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu i odesłana do Kurii w Koszalinie.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj ze wspólnotą Ż. R.,  w czwartek spotkanie po Mszy św. wieczornej, spotkanie z katechetami  i animatorami katechezy parafialnej. W  piątek po mszy wieczornej zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą  niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III..

6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

7. Misje parafialne rozpoczynamy w naszej parafii w sobotę: 10.09.  i potrwają do niedzieli 18.09.22. Więcej informacji na stronie internetowej. Rozpoczniemy je w sobotę 10.09. Mszą św. w Czerninie z nauką ogólną i przekazaniem kluczy i stuły o. Misjonarzowi, następnie Msza św. o godz. 17.00 w Świelubiu i podobny porządek i Msza św. o godz. 18.30 w Dygowie wraz z przekazaniem władzy na czas misji o. Misjonarzowi. W sobotę w każdym kościele na kwadrans przed rozpoczęciem Mszy św. proszę o odmówienie przez Parafian Koronki do Bożego Miłosierdzia. Od pierwszej Mszy Misyjnej do środy włącznie, p[o każdej nauce misyjnej, przez jedną minutę bedzie bił dzwon pokutny, W tym czasie zebrani w kościele, jak również będący w domach, niech podejmą modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo - o nawrócenie grzeszników w Parafii i błogosławione owoce Misji św. Plan jest też umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych we wrześniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp.: Krystyna Kowalska z Dygowa. RiP.

 


Drukuj