Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022

1. W liturgii tygodnia:

- rozpoczęliśmy Misje parafialne. Serdecznie witam o. Tomasza Ewertowskiego OMI,

- wtorek - wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i D.K.

- środa - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- czwartek - wsp.  NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej,  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18.30,

- piątek - wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w listopadzie i grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza . Zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa Edwarda Dajczak, taca z dzisiejszej niedzieli jest  przeznaczona na rzecz sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu i odesłana do Kurii w Koszalinie. Dziękuję ofiarodawcom za ofiarę w wysokości 1000 zł. z przeznaczeniem na powstanie witraży, które są naszym podziękowaniem P. Bogu za uratowanie z pandemii.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III.  We wtorek spotyka się PZC. W  piątek  o godz. 18.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

7. Rodzice dzieci z klas II SP, którzy chcą przygotować swoje dzieci do życia sakramentem spowiedzi i komunii św. mogą zgłaszać się po Mszy św. w zakrystii.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych we wrześniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj