Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022

1. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek - zakończenie nabożeństw różańcowych. W kościele parafialnym o godz. 17.30 dzieci wraz z p. Iwoną , katechetką, zapraszają na przygotowany spektakl: "Bal wszystkich świętych".

- wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawione w Dygowie o godz. 8.00 i na cmentarzu o godz. 12.30. W Czerninie o godz. 9.30, a po niej procesja na cmentarz i o godz. 11.00 w Świelubiu. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą w intencji zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie w intencji dusz oczyszczających się w czyśćcu.

środa - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w Świelubiu o godz. 16.00, w Czerninie o godz. 17.00 i w Dygowie o godz. 18.00, a po niej procesja na cmentarz. Od środy rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.45, a kościołach pomocniczych przed Mszą św. niedzielną.

- czwartek -  I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- piątek - I Piątek miesiąca. O godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych. Okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00. Wsp. św. Karola Boromeusza.

- sobota - I Sobota miesiąca.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W minionym tygodniu zostały zamontowane witraże, nasze wotum wdzięczności.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: w  piątek  o godz. 18.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Żywego R.

6 . Są  przygotowane karty wypominkowe przy wyjściu z kościoła.

7. PZC i SKC od 29 października poprowadzą akcję pt; "Zapałka nie ogrzeje" pozyskane środki  z dystrybucji zapałek zostaną przeznaczone na zakup opału dla potrzebujących. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszli śp. Wojciech Urbański i Magdalena Drożdżewska. RiP.

 


Drukuj