1. W liturgii tygodnia:

- nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane do czwartku 10 listopada, a następnie od 21 listopada do 10 grudnia z uwagi na moją nieobecność, w dniach 11 - 20 listopada. Do 8 listopada można uzyskać odpust za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą w intencji zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie w intencji dusz oczyszczających się w czyśćcu.

środa - święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie w Rzymie - matki wszystkich kościołów,

- czwartek -  wsp. św. Leona, papieża, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- piątek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 104 rocznica odzyskanie niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30, a po niej dalsze uroczystości na Pl. Wolności. Serdecznie zapraszam. W tym dniu nie sprawuję się Mszy św. wieczornej oraz wypominek.

- sobota - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

-niedziela - w przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcom za dar złożony na wykonane witraże w kwocie 500 zł. dziękuję p. Jerzemu Królowi, ogrodnikowi, za ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.   we wtorek po Mszy św. wieczornej spotyka się PZC. W  piątek  odwołana jest zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą  niedzielę odwołane jest spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

6. Dzisiaj jeszcze SKC prowadzi  akcję pt; "Zapałka nie ogrzeje" pozyskane środki  z dystrybucji zapałek zostaną przeznaczone na zakup opału dla potrzebujących.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w listopadzie  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej