Ogłoszenia duszpasterskie 06.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 06.11.2022

1. W liturgii tygodnia:

- nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane do czwartku 10 listopada, a następnie od 21 listopada do 10 grudnia z uwagi na moją nieobecność, w dniach 11 - 20 listopada. Do 8 listopada można uzyskać odpust za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą w intencji zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie w intencji dusz oczyszczających się w czyśćcu.

środa - święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie w Rzymie - matki wszystkich kościołów,

- czwartek -  wsp. św. Leona, papieża, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- piątek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 104 rocznica odzyskanie niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30, a po niej dalsze uroczystości na Pl. Wolności. Serdecznie zapraszam. W tym dniu nie sprawuję się Mszy św. wieczornej oraz wypominek.

- sobota - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

-niedziela - w przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcom za dar złożony na wykonane witraże w kwocie 500 zł. dziękuję p. Jerzemu Królowi, ogrodnikowi, za ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.   we wtorek po Mszy św. wieczornej spotyka się PZC. W  piątek  odwołana jest zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą  niedzielę odwołane jest spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

6. Dzisiaj jeszcze SKC prowadzi  akcję pt; "Zapałka nie ogrzeje" pozyskane środki  z dystrybucji zapałek zostaną przeznaczone na zakup opału dla potrzebujących.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w listopadzie  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj