Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022

1. W liturgii tygodnia:

- nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane w dniach  od 21 listopada do 10 grudnia. W dniach 11 - 20 listopada nabożeństwo jest zawieszone.

-niedziela - dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

- czwartek -  wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- piątek - wsp. bł. Karoliny Kózkówny, męczennicy,

- sobota - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

-niedziela - w przyszłą niedzielę przypada już uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie N.S., przed którym odmówimy Litanie do NSPJ oraz akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W tym dniu przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza, w II niedzielę miesiąca. Dziękuję ofiarodawcom za dar złożony na wykonane witraże w kwocie 900 zł. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryka z WSD z Koszalina, który będzie kwestował na rzecz utrzymania seminarium.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:   dzisiaj odwołane jest spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP. W  piątek  odwołana jest zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą  niedzielę odwołane jest spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. Dziękuję P.Z. Caritas i Szkolnemu Kołu Caritas wraz z opiekunami za włączenie się w akację: " Zapałka nie ogrzeje". Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom. Pozyskane środki są przeznaczone na zakup opału dla potrzebujących.

7. W tym roku rekolekcje adwentowe rozpoczną się 27 listopada i potrwają do wtorku 29 listopada. Poprowadzi je ks. dr Radosław Rybarski z Lublina.

 


Drukuj