Ogłoszenia duszpasterskie 04.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 04.12.2022

1. W liturgii tygodnia:

-  w minioną sobotę zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe ,

Msza św. "Roraty" przez cały tydzień o godz. 18.00 Zapraszam Parafian młodszych i starszych do wzięcia udziału w przygotowaniu do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.  Proszę o zabranie ze sobą lampionów.

- niedziela - dzisiaj przypada Dzień modlitw w intencji kościoła na Wschodzie,

- wtorek - wsp. św. Mikołaja, biskupa,

- środa - wsp. św. Ambrożego, biskupa, patrona pszczelarzy,

- czwartek -  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w wysokości 500 zł z przeznaczeniem na witraże. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj ze wspólnotą Ż. R.   piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie książeczek dzieciom z klas III SP i po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny, zwyczajem naszym, zanosi  do naszych domów p. Jan - organista. Dzisiaj odwiedzi rodziny katolickie zamieszkałe  w Stramniczce o godz. 15.00, a następnie Stojkowo i Kol. Stojkowo. W poniedziałek od godz. 16.00  ul. Kolejowa i ulice do niej przyległe. We wtorek od godz. 16.00 ul. Krótka, Barcińska i Diamentowa. W środę  od godz. 16.00 ul. Łukowa i Główna. Wczwartek od godz. 16.00 ul. Ogrodowa i Pl. Wolności. W piątek od godz. 16.00 ul Kołobrzeska, początek od strony Czernina i ulice przyległe. Opłatki można też nabyć po każdej mszy niedzielnej u p. Jana.

7.  PZC rozprowadza świece na stół wigilijny. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 na Pl. Wolności rozpocznie sie kiermasz przedświąteczny. Wśród wielu stoisk będzie też stoisko PZC z gorącą kawą i herbatą. Serdecznie proszę Parafian o upieczenie ciasta, aby można je dołączyć do wspomnianych napojów. Stroiki przygotowane prze dzieci, będzie można już nabyć w najbliższą niedzielę. Akcja "Pusta Choinka".

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj