1. W liturgii tygodnia:

Msza św. "Roraty" przez cały tydzień o godz. 18.00 Zapraszam Parafian młodszych i starszych do wzięcia udziału w przygotowaniu do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.  Proszę o zabranie ze sobą lampionów.

-niedziela - dzisiaj przypada Niedziela Radości " Gaudete" - połowa czasu adwentowego już za nami,

- wtorek - wsp. św. Łucji,

- środa - wsp. św. Jana od Krzyża,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

-sobota - rozpoczynamy II część adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w II  niedziele miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  w trakcie sumy poświęcenie książeczek dzieciom z klas III SP i po Mszy św. spotkanie z rodzicami. We wtorek spotyka się PZC. W piątek zbiórka dla ministrantów i kandydatów po Mszy św. wieczornej. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma w tym dniu czuwanie z ks. biskupem w bazylice kołobrzeskiej o godz. 20.00. Na to spotkanie są zaproszeni też rodzice. Udajemy się na spotkanie własnymi pojazdami. W sobotę zaś spotkanie o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Dygowie.

6. Opłatki na stół wigilijny można jeszcze nabyć po każdej mszy niedzielnej u p. Jana.

7.  PZC rozprowadza świece na stół wigilijny. Dzisiaj od  godz. 13.30 na Pl. Wolności rozpocznie sie kiermasz przedświąteczny. Wśród wielu stoisk będzie też stoisko PZC z gorącą kawą i herbatą. Stroiki przygotowane przez dzieci również są do nabycia w trakcie kiermaszu. Wszystkich serdecznie zapraszam na godz. 15.45 , aby uczestniczyć w zapaleniu świateł dekorujących plac i ulice na Boże Narodzenie.  Akcja "Pusta Choinka" ... .

8.  Już dzisiaj zapraszam do wspólnego  rodzinnego kolędowania w dniu: 6 stycznia (Trzech Króli) 2023 o godz. 15.00.

9. W sobotę Biuro Parafialne z uwagi na posługę duszpasterską w dekanacie,  będzie czynne od godz. 13.00 do 14.30.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej