Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023

1. W liturgii tygodnia:

- środa - w tym dniu przypada Środa Popielcowa. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W ciągu całego Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach. Msza św. z obrzędem posypania popiołem zostanie odprawiona w Świelubiu o godz. 16.00, w Czerninie o godz. 17.00 i w Dygowie o godz. 18.00.

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań  kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

- piątek - Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tam tradycji.

- niedziela - w kościele parafialnym nabożeństwo pasyjne: "Gorzkie Żale" o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  maju i czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa, taca w dniu dzisiejszym, jest przeznaczona na budujące się kościoły w naszej diecezji. Od przyszłej niedzieli, przy bocznym ołtarzu, do skarbony można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup dekoracji i kwiatów do Bożego Grobu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .   

5.Spotkania w tym tygodniu: we wtorek spotyka się Parafialny Zespół Caritas. w piątek z uwagi na ferie, nie będzie zbiórki dla ministrantów i kandydatów. W sobotę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania o godz. 18.00.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w lutym  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj