Ogłoszenia duszpasterskie 05.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 05.03.2023

LIST PASTERSKI

BISKUPA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEGO ZBIGNIEWA ZIELIŃSKIEGOZWIĄZANY Z ROZPOCZĘCIEM POSŁUGI W DIECEZJI

5 marca A.D. 2023

II Niedziela Wielkiego Postu Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

 

1. W liturgii tygodnia:

- rekolekcje wielkopostne z uwagi na chorobę o. rekolekcjonisty Janusza Napierały, są przełożone na Niedzielę Palmową. Intencje Mszy św. z godz. 9.00 zostaną odprawione o godz. 18.00.Polecam o. Janusza naszej modlitwie.

-czwartek - I Czwartek miesiąca. Modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

- piątek - Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tam tradycji.

- niedziela - w kościele parafialnym nabożeństwo pasyjne: "Gorzkie Żale" o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.  Przy bocznym ołtarzu, do skarbony można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup dekoracji i kwiatów do Bożego Grobu i Kaplicy adoracji, tzw." Ciemnicy". W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie  ze wspólnotą  Ż R. w piątek po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas III i spotkanie z rodzicami. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy s. Celinę ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich z Góry Chełmskiej w Koszalinie.

6.Od dzisiaj PZC rozprowadza świece tzw. "Paschaliki" na stół  Wielkanocy w cenie 8 zł. Środki są przeznaczone na cele charytatywne. Są też wyłożone  papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną. W dniach  17 i 18 marca w sklepach: "Biedronka" i " Carrefour" będzie poprowadzona zbiórka żywności i artykułów chemicznych 

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszli śp.: Ela Gajdan i Kazimierz Zieliński z Dygowa  oraz Marcin Szadziewski z Gąskowa, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. RiP.


Drukuj