Ogłoszenia duszpasterskie 07.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 07.05.2023

1. W liturgii tygodnia:

- trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościele parafialnym nabożeństwo o godz. 17.30, a w kościołach pomocniczych i przy krzyżu według ustalonej przez wspólnoty godzinach wieczornych. Serdecznie zapraszam           

- niedziela -  gościmy dzisiaj ks. Tomasza Kancelarczyka, założyciela fundacji  " Małych Stópek", której celem jest ratowanie każdego życia poczętego. Dom tej fundacji jest w Syrkowicach

- poniedziałek - uroczystość św. Stanisława, biskupa, męczennika Głównego Patrona Polski.

- czwartek -  modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30,

- sobota -  wsp. NMP z Fatimy.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.  Dziękuję ofiarodawcom z Czernina za dar w wysokości: 800 zł z przeznaczeniem na opłacenie usługi za wykonane witraże. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. we wtorek po Mszy św. wieczornej spotyka się PZC, w piątek  zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00. O godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie wspólnoty lektorów naszej parafii w salce na probostwie. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj