Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023

1. W liturgii tygodnia:

- dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Koniec okresu wielkanocnego. Jeszcze       tydzień pozostaje na wypełnienie przykazania kościelnego o komunii i spowiedzi wielkanocnej.

-  nabożeństwa majowe ku czci NMP są sprawowane do najbliższej środy. Od czwartku 1 czerwca, we Mszy św. wieczornej, po komunii, modlić będziemy sie prze cały czerwiec litanią ku czci NSP Jezusa.

-poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła,

- środa - święto Nawiedzenia  NMP,

- czwartek -  święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego I Wiecznego Kapłana, modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30, I Czwartek miesiąca.

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17.00, adoracje N.S. poprowadzi Arcybractwo Straż Honorowej NSPJ.

-sobota - wsp. św. Karola Lwangi. I Sobota miesiąca.

- niedziela - Uroczystość Trójcy Świętej.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję za ofiarę w kwocie 200 zł. z przeznaczeniem na witraże w Czerninie.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu:  w piątek  zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00.  W niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.

6. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Zapowiedzi przedślubne:  Sławomir Prugar, kawaler, zam. w Dygowie oraz Urszula Bujna, panna, zam. w Dygowie, zap. II.

8. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku obchodzimy 8 czerwca. Procesja eucharystyczna w naszej parafii będzie po sumie, o godz. 12.30, poprowadzona do czterech ołtarzy. Zwracam się z prośbą do Parafian z Czernina o przygotowanie I ołtarza. II ołtarz proszę, aby przygotowali Parafianie z Gąskowa, III ołtarz proszę aby przygotowali Parafianie z Bard i Miechęcina. IV ołtarz proszę, aby przygotowali rodzice dzieci z klas III , które w tym roku rozpoczną życie sakramentem spowiedzi i komunii świętej. Jak co roku po precesji przewidziana będzie możliwość nabycia ciasta, które będzie rozprowadzane przez PZC. Próby sypania kwiatów po niedzieli 4 czerwca.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj