Wizytacja kanoniczna biskupa Krzysztofa Zadarko w parafii Dygowo

Wizytacja kanoniczna biskupa Krzysztofa Zadarko w parafii Dygowo

Każda parafia co 5 lat przeżywa wydarzenie zwane Wizytację Kanoniczną. Biskup odwiedza parafię ,aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. W parafii Dygowo ostatnia wizytacja miała miejsce 17 listopada 2017 i wówczas gościliśmy biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka (zobacz).  W tym roku parafię Dygowo wizytował biskup pomocniczy  Krzysztof Zadarko.  5 czerwca biskup spotkał się miedzy innymi z wójtem Gminy Dygowo Grzegorzem Starczykiem. W niedzielę 18 czerwca miała miejsce część pasterska wizytacji.  Biskup Krzysztof Zadarko rozpoczął ją w kościołach filialnych w Czerninie pw. Wniebowzięcia NMP,  następnie w Świelubiu pw. św. Jana Apostoła  i Ewangelisty. O 12.30 w kościele parafialnym w Dygowie pw. Wniebowstąpienia Pańskiego biskup wygłosił homilię i udzielił sakramentu bierzmowania. Na początku każdej Mszy świętej proboszcz parafii Dygowo, ksiądz dziekan Piotr Niedźwiadek przedstawił biskupowi sprawozdania  dotyczące pracy duszpasterskiej  i działalności materialnej wspólnot w Czerninie, Świelubiu i Dygowie.

O godzinie 15.30 biskup Krzysztof Zadarko spotkał się z wiernymi na cmentarzu parafialnym w Dygowie , po czym odwiedził chorego. Ostatnim etapem wizyty było spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury ze wspólnotami modlitewnymi , radą duszpasterską i organizacjami współpracującymi z parafią.

W parafii Dygowo działa Wspólnota Żywego  Różańca , Bractwo Szkaplerzne,  do którego należy 68 osób, będące pokłosiem rekolekcji wielkopostnych, które od 2016 roku prowadził o. Tomasz Ewertowski ze zgromadzenia oblatów Maryi Niepokalanej, krąg Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej będący pokłosiem wizyty s. Celiny ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich z Góry Chełmskiej w Koszalinie, a także Parafialne Koło Caritas , którego systematyczna , cierpliwa praca przynosi duże efekty służące potrzebującym z terenu parafii i nie tylko.

 


Drukuj