Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

1.W liturgii tygodnia:

- wtorek – zakończenie nabożeństw różańcowych. W tym dniu dzieci ze szkoły podstawowej zapraszają na przygotowanych przez nich: „Bal Wszystkich Świętych”. Rozpoczęcie o godz. 17.30.

-środa – uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 8.00. Zaś Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona na cmentarz.  W tym dniu katoliccy mają obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Po mszy możliwość poświęcenia krzyży nagrobnych i nowych nagrobków. W Czerninie Msza św. o godz. 9.30, a po niej procesja na cmentarz. W Świelubiu Msza św. o godz. 11.00. Od 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych przez nawiedzenie cmentarz z równoczesną modlitwą w ich intencji.

- czwartek -  Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 16.00 w Świelubiu. W Czerninie o godz. 17.00 i w Dygowie o godz., 18.00, a po niej wyruszy procesja na cmentarz.  Modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,

-piątek – I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź od godz.. 16.30. O godz. 17.45 nabożeństwo wypominkowe. Plan nabożeństw jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. Nabożeństwa wspominkowe codziennie o godz. 17.45.

-sobota - I Sobota miesiąca, dedykowana Niepokalanemu Sercu. NMP.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. 

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: w piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów. Nauka przed chrztem św. o godz. 18.45. W niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż.R..  

6.Można zabrać koperty z kartami wypominkowymi. Nabożeństwo wypominkowe od 2 listopada.

7.PZC  informuję, że dzieci z SKC biorą udział w akcji:” Zapałka nie ogrzeję” Akcja ta jest prowadzone w najbliższe dni na cmentarzu. Uzyskane środki z rozprowadzenie pudełek z zapałkami są przeznaczone na zakup opału przez potrzebujących..

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w listopadzie zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Marian Dąbrowski z Stojkowa i Danuta Jaroszewicz z Stramniczki. RiP.

 


Drukuj