Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023

1.W liturgii tygodnia:

- nabożeństwo wypominkowe są odprawiane do soboty ,

- czwartek -  święto św. Andrzeja Ap., modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,  

-piątek – I Piątek miesiąca. Spowiedź św. o godz. 17.00, czuwanie przed N.S. poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00.

-sobota – I Sobota miesiąca dedykowana Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu przypada koniec Roku Liturgicznego

-niedziela – rozpoczniemy nowy Rok Kościelny. Jest to I Niedziela Adwentu. Zgodnie z zapowiedzią rozpoczniemy Adwent odnowieniem Misji i rekolekcjami adwentowymi. Potrwają one do 6 grudnia. We wtorek 5 grudnia zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a w środę 6 grudnia będzie namarzeniem olejem nardowym. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Ewertowski OMI. Roraty rozpoczniemy od 4 grudnia.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: w piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą ŻR.

6. Dziękuję SKC za włączenie się w  akcję: „ Zapałka nie ogrzeje”. Dzisiaj  PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 Do wieczności odszedł śp. Jan Andrzejewski z Czernina. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00 w Dygowie. RiP


Drukuj