Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023

1.W liturgii tygodnia:

„ Roraty” w dni powszednie  do soboty są odprawiane o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,  

- niedziela – do południa jest to IV niedziela Adwentu. Msze św. według porządku niedzielnego. Od godz. 16.00 rozpoczynamy czas wigilii przed Narodzeniem Pańskim. O godz. 16.00 – Msza św. z Wigilii Narodzenia z udziałem dzieci. O godz. 20.30 w Świelubiu Msza św. z Wigilii Narodzenia P.  O godz.. 22.00 – w Dygowie: „ PASTERKA”. Kto uczestniczył we Mszy św. w IV Niedzielę, ma jako katolik, obowiązek uczestnictwa w Wigilię we mszy.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa, połowa tacy z dzisiejszej niedzieli ma być odprowadzona do Kurii na cele diecezjalne.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu:  w czwartek zapraszam chętnych z naszej wspólnoty do dekoracji kościoła przed świętami Bożego Narodzenia, w piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Biuro Parafialne w sobotę: 23 grudnia będzie wyjątkowo czynne w godzinach od 13.00 – 14.30.

7.  Po Mszy św. można jeszcze nabyć świece na stół wigilijny.

8. Zgodnie z naszym zwyczajem, z poświęconymi opłatkami, p. Jan nasz organista w tym tygodniu  odwiedzi rodziny:  od godz. 15.00 dalszy ciąg ul. Kołobrzeskiej. Składane ofiary przeznaczymy na dofinansowanie do mających powstać witraży w kościele parafialnym.

9. Już dzisiaj zapraszam na rodzinne kolędowanie w uroczystość Trzech Króli 06.01.2024 o godz. 15.00.

10. Spowiedź przedświąteczna będzie dodatkowo w czwartek: 21.12.23 r. o godz. 17.30.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odszedł śp. Bogusław Towalski. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu. RiP

 


Drukuj