Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2024

1.W liturgii tygodnia:

- środa – wsp. św.  Jana Bosko,

- czwartek –  I Czwartek miesiąca. Od tego dnia Msze św. są już odprawiane o godz. 18.00, modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30,

- piątek święto Ofiarowania Pańskiego, M.B. Gromnicznej. Na Mszy św. o godz. 18.00 poświecenie gromnic. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9.00. Spowiedź święta o godz. 17.00.

-sobota – wsp. św. Błażeja, męczennika. W tym dniu wyjątkowo Msza święta o godz. 8.30. Biuro Parafialne czynne od godz. 10.00 do 11.30.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  kwietniu i maju.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcom za ofiarę w kwocie 400 zł z przeznaczeniem na cele parafialne. W czwartek zapraszam chętnych do rozebrania dekoracji świątecznych po mszy wieczornej.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: w piątek   zbiórka dla ministrantów i kandydatów. Po mszy wieczornej, w piątek,  w salce nauka przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie w salce dla wspólnoty Ż. R.

6. Plan Kolędy:Niedziela (28.01.)  Kol. Czernin, początek kolędy od str. Bard,  kolęda rozpocznie się o godz. 14.30. Proszę o pojazd. Od godz. 17.00 ul. Świerkowa, o godz. 17.30 ul. Bukowa i o godz. 18.00 ul. Brzozowa.    29.01. ( poniedziałek)  od godz. 10.30 Świelubie. Początek od nr. 2. Proszę o pojazd.  30.01.( wtorek) od g. 15.30 ul. Kolejowa, pocz. kolędy od strony Gąskowa do nr. 21. 31.01. ( środa ) od g. 15.15  Pl. Wolności. Od godz. 15.30 ul. Kolejowa od nr. 19 do nr. 3

Zgodnie z prośbą DRP w tym roku na kolędzie będzie poruszany temat, zagadnienie: „ Jakie powinny być podjęta działania w celu integracji naszej parafii i parafian, co uczynić, aby parafia stawała się wspólnotą przeżywająca radość  z tego, że jest  Kościołem?”

7. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w styczniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 Do wieczności odeszli śp.: Stanisław Kudaj z Dębogardu, Władysław Tuński z Czernina i Jan Głogowski z Gąskowa. Pogrzeb śp. Jana, we wtorek o godz. 13.00 w kaplicy w Dygowie.  RiP.

 


Drukuj