Droga Krzyżowa w Dygowie

Droga Krzyżowa w Dygowie

W kościele parafialnym w Dygowie, wierni zgromadzili się, aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. To nabożeństwo, głęboko zakorzenione w tradycji katolickiej, stanowi okazję do refleksji nad cierpieniem i ofiarą Jezusa Chrystusa dla zbawienia ludzkości. Podczas Drogi Krzyżowej, uczestnicy skupiali się na rozważaniach, które nawiązywały do słów biskupa Czesława Domina, dotyczących Bożego miłosierdzia. Te refleksje prowadziły ich przez 14 stacji, które symbolizują różne wydarzenia z męki i śmierci Jezusa. Krzyż, który jest centralnym symbolem tego nabożeństwa, był niesiony na zmianę przez mieszkańców miejscowości parafii oraz różne grupy parafialne. Dodatkowo, asystę przy krzyżu zapewnili strażacy z jednostek gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych.


Drukuj