Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024

1.W liturgii tygodnia:

- Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszam do wzięcia udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj po każdej  mszy konkurs na najpiękniejszą palmę.

- Wielki Poniedziałek - 25 marca. Z uwagi na W.T.  uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona 8 kwietnia,

- Wielka Środa – okazja do spowiedzi św. o godz. 17.30.

- Wielki Czwartek – o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań kapłańskich. Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 18.00, a po niej przeniesienie N.S. do kaplicy adoracji. O godz. 21.00 zakończenie czuwania.

-Wielki Piątek  –  od godz. 8.00 czuwanie przy P. Jezusie według ustalonej tradycji. Plan jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. O godz. 15.00 w kościele parafialnym            ” Godzina Miłosierdzia” i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia  Męki Pańskiej, a po niej adoracja  Chrystusa złożonego do grobu do godz. 21.00. Rozpoczynamy też w tym dniu nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia.

- Wielka Sobota – do południa obrzęd święcenia pokarmów w kościele parafialnym i we wszystkich miejscowościach naszej parafii według ustalonej już tradycji.  Przy tej okazji, na prośbę PZC, składamy skarbonki z jałmużną wiekopostną w trakcie święconki”. O godz. 20.00 rozpoczynamy obchody Wigilii Paschalnej. Proszę, aby  na tę uroczystość zabrać ze sobą świece , w celu odnowienia swoich przyrzeczeń  chrzcielnych. W trakcie tej Wigilii również dzieci z klas III odnowią swoje przyrzecznie z chrztu św. Przypominam o zmianie czasu. Proszę o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów.

- Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna o godz.: 6.00.,  a po niej Msza św.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

5. Spotkania w tym tygodniu:  

6.  PZC rozprowadza świece tzw. ”Paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 8 zł. Dzisiaj  kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Kancelaria  w tym tygodniu czynna tylko w Wielką Środę.

8. Dzisiaj SCC rozprowadza palmy, a pozyskane środki są przekazane na rzecz PZCDzisiaj od godz. 13.30 – 17.00 w D. Kultury kiermasz świąteczny, również KGW ze Stojkowa zaprasza na kiermasz.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj