1.W liturgii tygodnia:

- Niedziela Miłosierdzia. Święto patronalne Caritas. Składam życzenia wszystkim członkom PZC i SCC oraz osobom wspomagającym z racji obchodzonego dzisiaj święta. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek po mszy na cele charytatywne. Zgodnie z rozporządzeniem 50 % zebranych środków przeznaczone jest na cele Caritas diecezjalną i ma być jej przekazane. Dzisiaj dobiega końca oktawa Wielkanocy. O godz. 15.00 w kościele parafialnym Godzina Miłosierdzia odprawiona przed N.S. serdecznie zapraszam.

- poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

- czwartek – o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań kapłańskich.

- niedziela – Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

5. Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie z wspólnotą Ż. R., we wtorek po mszy wieczornej PZC. W piątek spotkanie dla ministrantów po Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

6. Zapraszam wszystkich na obchody 14 rocznicy katastrofy smoleńskiej w dniu 10.04. Zostaną złożone kwiaty i polecimy Bogu tych, którzy w tej katastrofie stracili życie. Uroczystości rozpoczną się przed godziną 8.41.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Łukasz Waliński z Pustar i Andrzej Górecki z Dygowa. RiP.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej