Proboszcz parafii Wrzosowo ks. Kazimierz Koszykowski odchodzi na emeryturę

Proboszcz parafii Wrzosowo ks. Kazimierz Koszykowski odchodzi na emeryturę

Biskup, parafianie, samorządowcy i organizacje podziękowały proboszczowi parafii Wrzosowo za 35 lat posługi duszpasterskiej. Ksiądz Kazimierz Koszykowski odchodzi na emeryturę. Podczas porannej Mszy św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego we Wrzosowie biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak ,jako pierwszy podziękował odchodzącemu proboszczowi za wieloletnią służbę parafii. W imieniu samorządowców podziękowania oraz życzenia księdzu Kazimierzowi złożył wójt Gminy Dygowo , Grzegorz Starczyk.

 Ks. Kazimierz Koszykowski pełnił obowiązki proboszcza parafii Wrzosowo od 30 lipca 1987 roku (więcej tutaj).

Następcą odchodzącego na emeryturę księdza został ks. Grzegorz Jagodziński proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Mierzynie. Trzeba tu zaznaczyć ,że ksiądz Grzegorz będzie proboszczem obu połączonych parafii Mierzyn i Wrzosowo.

 


Drukuj