Wielki Post 2023. Parafianie z Wrzosowa i Mierzyna odwiedzili Skrzatusz i Górkę Klasztorną

Wielki Post 2023. Parafianie z Wrzosowa i Mierzyna odwiedzili Skrzatusz i Górkę Klasztorną

W sobotę 25 marca 2023r. wybraliśmy się na wyjazd parafialny wspólnie: mieszkańcy parafii Wrzosowo i parafii Mierzyn. Uzbierało się chętnych prawie 70 osób. Pierwsze miejsce docelowe to Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Przy Bazylice Mniejszej pochowany jest śp. Ks. Józef Słowik. Pomodliliśmy się przy Jego grobie. Drugie miejsce docelowe to najstarsze w Polsce sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Tam od prawie 40 lat w Wielkim Poście jest przedstawiane Misterium Męki Pańskiej. Mieszkańcy okolicznych miejscowości wcielają się w role bohaterów z Ewangelii. To niezwykłe przeżycie pomaga wyobrazić sobie ogrom poświęcenia Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziękuję za wspólny czas wszystkim uczestnikom, a firmie „Kami” z Wrzosowa za okazaną pomoc. Więcej zdjęć na stronie parafii Mierzyn.

Linki poniżej może pomogą w osobistym przeżyciu Wielkiego Postu. A w najbliższy piątek 31 marca na godz. 19.00 zapraszam na Drogę Krzyżową we Wrzosowie. Wyruszymy z kościoła na cmentarz modląc się o pokój na świecie i w naszych sercach oraz za naszych bliskich zmarłych. Na końcu zapalimy znicze na grobach. Jeśli ktoś nie może tego dnia, to w Wielki Piątek po uroczystej Adoracji Krzyża w kościele w Mierzynie o godz. 19.00. Droga Krzyżowa ulicami Mierzyna, jak co roku od kilkunastu lat.

Zapraszam. Ks. Proboszcz.

www.parafia-mierzyn.pl

https://skrzatusz-sanktuarium.pl/

https://gorkaklasztorna.com/wydarzenia

 


Drukuj