Maj to miesiąc bogaty w różne wydarzenia. Oto kilka z nich na terenie naszej parafii. Dzieci po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Eucharystii w kościele we Wrzosowie. Wspólny wyjazd  na Górę Chełmską uwieńczył to wydarzenie modlitwą do Matki Bożej. DPS-y w Piotrowicach i Włościborzu organizują różne spotkania dla swoich mieszkańców. Tu widzimy występ patriotyczny dzieci dla seniorów oraz występ seniorów dla seniorów. Na terenie naszych parafii we Wrzosowie i w Mierzynie są cztery jednostki OSP. Po raz pierwszy odbyło się wspólne spotkanie MDP (Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych) związane z modlitwą do Świętego Floriana oraz wspólnymi zawodami i zabawą. 15 maja w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Izydora Oracza, który jest patronem rolników. Z tej okazji po raz pierwszy na Górze Chełmskiej była wspólna modlitwa i spotkanie rolników oraz ich rodzin. Dzień Mamy obfitował w wiele wydarzeń. Jednym z nich była modlitwa i występ dzieci w naszym kościele po Mszy świętej niedzielnej. Boże Ciało od tego roku przeżywamy na zmianę: Kłopotowo w tym, Wrzosowo w przyszłym roku i znowu Kłopotowo. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom Kłopotowa, Piotrowic i Włościborza. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę oraz przygotowanie i przeprowadzenie procesji.


Parafia należy do dekanatu Gościno. W skład parafii wchodzi kościół parafialny Przemienienia  Pańskiego we Wrzosowie  ,oraz kościół filialny św.Andrzeja Apostoła w Kłopotowie.
Adres parafii:
78-114 Wrzosowo ,

Wrzosowo 27A ,

tel. 94 358 19 26
 

Nabożeństwa w dni powszednie: Wrzosowo  w każdy czwartek 17:00 ,  Nabożeństwa w niedziele i święta: Kłopotowo 8:00 , Wrzosowo 9:30

Kancelaria parafialna czynna w czwartki od 18.00

 

Ks. Grzegorz Jagodziński - proboszcz parafii Mierzyn i parafii Wrzosowo