Historia z tej Ziemi - ratusz trzech Fryderyków

Ratusz Miejski to centralny punkt Kołobrzegu. Charakterystyczny budynek z czerwonej cegły, jest obok bazyliki najbardziej rozpoznawalnym miejscem miasta. Jego fotografie i historia znajdują się praktycznie we wszystkich publikacjach o mieście. Obiekt wybudowano w miejscu zniszczonego w czasie Kampanii Napoleońskiej ratusza gotyckiego. Wiedzę o tym miejscu zgłębił pasjonat historii Kołobrzegu i przyjaciel Muzeum Patria Colbergiensis – Marek Augustyniak. W kolejnej odsłonie Historii z tej Ziemi wraz z Robertem Maziarzem opowiadają o „ratuszu trzech Fryderyków”. Dlaczego tak go nazwał Robert i o wielu ciekawych mało znanych faktach związanych z projektowaniem , budową i użytkowaniem ratusza ,dowiemy się I części ,już 9. odcinka realizowanego wspólnie z Muzeum Patria Colbergiensis.