65 lat Parafii Dygowo (wideo)

Jubileusz 65. lat wspólnoty parafii w Dygowie będzie miał jutro swoje zwieńczenie w postaci uroczystości ,która rozpocznie się o godzinie 12:30. Powołany blisko rok temu Komitet Obchodów Jubileuszu Parafii ,przy współudziale –jak mówił ks. Piotr Niedźwiadek- „… tych wszystkich, którzy czują tą więź z Bogiem i więź z parafią i cieszą się ,że tę wspólnotę stanowią…” ,zakończył przygotowania do tego wydarzenia. Od czwartku trwa już Triduum Jubileuszowe-  czas słuchania Słowa Bożego ,które głosi o. Janusz Jędryszek OFM - pustelnik z Góry Polanowskiej. Na uroczystość zaproszono osoby świeckie związane z parafią ,byłych proboszczów i księży dekanatu. Ze strony kurii diecezjalnej będzie ks. infułat Dariusz Jastrząb-  proboszcz Parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie. Z zaproszonych gości ,którzy nie będą mogli być na obchodach ks. Proboszcz otrzymał listy – od byłego proboszcza ks. Stanisława Wojnara i byłego mieszkańca Dygowa sprzed 1945 roku Guntera Kroppa. Specjalnie na jubileusz bita będzie okolicznościowa moneta oraz posadzone zostanie drzewo 65-lecia.Wszystko to jutro ,a już teraz zapraszam na okolicznościową prezentację przygotowaną na jubileusz oraz krótki klip wideo z próby widowiska które przedstawią uczniowie ze szkoły w Dygowie w czasie niedzielnej uroczystości.