Historia z tej Ziemi - Jan Frankowski

Jan Frankowski to kolejny bohater programu Historia z tej Ziemi. Kołobrzeżanin z wyboru, człowiek wielu pasji, urodzony społecznik. Tak można określić w zadaniu tę Ikonę Kołobrzegu. Wspominając Jana Frankowskiego Marek Augustyniak i Robert Maziarz opowiadają historię życia człowieka ,któremu zawdzięczamy początki kołobrzeskiego bibliotekarstwa ,muzealnictwa i  ruchu turystycznego. Przypadające na sobotę 17 września Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa, będą także okazją do wspomnienia osoby Jana Frankowskiego. W Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Kołobrzegu o godzinie 10:00 rozpoczną obchody pod hasłem Pamięć miejsc i ludzi - Jan Frankowski. Honorowy Obywatel Kołobrzegu. Tymczasem zapraszam do obejrzenia odcinka o Janie Frankowskim przygotowanym przez Marka i Roberta.