Historia z Tej Ziemi - Baza Atomowa w Podborsku

Wystawa Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku została otwarta dla zwiedzających 10 września 2016 roku. W dniu wczorajszym po przerwie zimowej kompleks bunkrów poradzieckich odwiedzili chętni poznać historię tego miejsca. Dla wielu osób pamietających czasy obecności Armii Radzieckiej w Polsce wydaje się nieprawdopodobne ,że arsenał atomowy był tu magazynowany. Zwłaszcza mieszkańcy najbliższych miejscowości przeżywają ogromne zaskoczenie i szok. Pasjonaci historii tego miejsca oprowadzając zwiedzających opowiadają o wydarzeniach ,które zadecydowały o powstaniu magazynów , budowie , o zainstalowanych urządzeniach, funkcjonowaniu i procedurach Armii Radzieckiej na wypadek „W”. Osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie wystawy jest Robert Dziemba. Dzięki Jego uprzejmości i ogromnej wiedzy o tym miejscu oraz okresie Zimnej Wojny ,mogłem poznać kompleks, fakty historyczne  i dowiedzieć się jak funkcjonuje wystawa. Państwa także zapraszam do odwiedzenia muzeum i obejrzenia materiału z wycieczki do Podborska.