1954-1980. Spośród jego następców wymienić należy Cezarego Drzewieckiego (lata 1985-1998), nazwanego „głównym architektem spektakularnych sukcesów zagranicznych „Hutnika” w latach dziewięćdziesiątych”.  Oprócz pięknego brzmienia wielkim atutem chóru „Hutnik” jest bogaty i bardzo różnorodny repertuar, obejmujący ponad sto pieśni autorstwa klasyków muzyki polskiej i światowej. Na swoim artystycznym koncie zespół zapisał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień (między innymi na festiwalach w Rzeszowie, Międzyzdrojach, Pradze, Brnie i Bratysławie).  Chór „Hutnik” prezentowany był na antenach wielu stacji radiowych i telewizyjnych. Ma także na swoim koncie dwie płyty: „Znasz-li ten kraj” i „Tu jest mój dom”. Chórzyści z czeskiego Trzyńca często odwiedzali Polskę.Recenzenci często określali występy chóru mianem wydarzenia muzycznego. Do historii przejdą koncerty w wypełnionych do ostatniego miejsca salach Wiednia, Rzymu, Pragi i Londynu. „Hutnik” inaugurował również Dni Kultury Polskiej w Wiedniu.Artystyczny bilans 61-letniej działalności rozśpiewanego „Hutnika” jest imponujący – ponad 450 koncertów w dwudziestu europejskich krajach. W 2014 roku zespół obchodził jubileusz 60-lecia, a także koncertował podczas XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej, Organowej i Kameralnej w Cieszynie. Uczestniczył także w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym ,,Gaude Cantem” w Bielsku-Białej. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Cezary Drzewiecki, zaś Prezesem Zarządu chóru Anna Kornuta.
 
Chór Kameralny CANTICA ANIMA z Baru – Ukraina
 Chór został założony w 1999 roku i działa pod artystycznym kierownictwem Ludmiły Chałabudy przy Barskim Rejonowym Kulturalno-Oświatowym Stowarzyszeniu Polaków. Na swoim artystycznym koncie chórzyści z Baru zapisali liczne występy w Polsce i na Ukrainie. Chór koncertował także w Ambasadzie RP w Kijowie, a w latach 1999-2005 był chórem ćwiczebnym podczas kursów dla dyrygentów polonijnych w Barze. Cantica Anima koncertowała także w Winnicy, Wrocławiu i Starachowicach. W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów renesansowych, barokowych i współczesnych oraz pieśni patriotyczne, religijne, a także polskie i ukraińskie piosenki ludowe w interesujących opracowaniach.W latach 2000, 2001 i 2002 uczestniczył w Polonijnym Lecie w Koszalinie.
 
Polski Amatorski Chór Kameralny im. Juliusza Zarębskiego
z Żytomierza – UKRAINA
Chór powstał w 1997 roku. Za swojego patrona śpiewacy przyjęli polskiego kompozytora i pianistę Juliusza Zarębskiego, przez wiele lat związanego z Żytomierzem. Zespół skupia nauczycieli, studentów i animatorów kultury, pracujących pod artystycznym kierownictwem Jana Krasowskiego – dyrygenta, przygotowującego czterogłosowe aranżacje wielu prezentowanych przez chór utworów.
 W 1998 roku chórzyści z Żytomierza po raz pierwszy przyjechali do Polski na zaproszenie „Wspólnoty Polskiej”, by wziąć udział w koszalińskich Światowych Spotkaniach Chórów Polonijnych. Uczestniczyli również w obchodach Roku Mickiewiczowskiego, koncertowali w Kijowie oraz na Festiwalu „Tęcza Polesia” w Żytomierzu. Utalentowanych śpiewaków miała również okazję oklaskiwać publiczność niemiecka. Rok 1999 przyniósł kolejne sukcesy. Do najważniejszych chórzyści zaliczają udział w kijowskim koncercie poświęconym Juliuszowi Słowackiemu. W 2001 roku, na IV Podlaskim Festiwalu Pieśni Sakralnej „Łapskie Te Deum” chór otrzymał Nagrodę Specjalną za „estetykę i kulturę brzmienia”. Uczestniczył również w obchodzonym na Żytomierszczyźnie Międzynarodowym Roku Jana Ignacego Paderewskiego, prezentując specjalnie z tej okazji przygotowane utwory mistrza.W wyjątkowo trudnej stylistyce a’capella Chór im. Juliusza Zarębskiego prezentuje bardzo zróżnicowany i ambitny repertuar – chorały gregoriańskie, pieśni polskich kompozytorów oraz polskie piosenki ludowe w artystycznych opracowaniach. 
 
 POLSKI CHÓR REPREZENTACYJNY z Nowego Jorku – USA
 W tym niezwykłym zespole śpiewają przedstawiciele aż czterech chórów ze stanów New York, New Jersey, Connecticut oraz Pensylwania – chóru ARIA, Żeńskiego Chóru JUTRZENKA, Chóru Męskiego im. Michała Kleofasa Ogińskiego Ogińskiego i chóru „Polonia” im. I. Paderewskiego.Wszystkie wymienione chóry mają imponująco długą historię, więc od wielu lat towarzyszą życiu amerykańskiej Polonii. Swoimi koncertami, uświetniają wydarzenia patriotyczne, sakralne i artystyczne.Warto podkreślić, ze w takim składzie Polski Chór Reprezentacyjny wystąpi po raz pierwszy i to właśnie w ramach tegorocznej Polonijnej Akademii Chóralnej.     Kierownikiem artystycznym i dyrygentem chóru jest Izabella Kobus-Salkin, a prezesem Yaga Chudy.
 
 Chór Warsztatowy REPETITIO
 Chór powstał w 2003 roku dla potrzeb Studium Dyrygentów Polonijnych w Koszalinie. Składa się ze studentów Uniwersytetu Medycznego i Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Wrocławiu, Chórzyści spotykają się tylko jeden raz w roku podczas koszalińskich imprez polonijnych, a mimo to zachwycają swoim brzmieniem i bogatym repertuarem. Organizatorem i opiekunem merytorycznym zespołu jest prof. Przemysław Pałka. Obecnie chór pracuje pod kierownictwem mgr Aleksandry Pałki.
 
Chór OJCZYZNA
złożony ze słuchaczy Studium Dyrygentów Chórów Polonijnych
Chociaż pochodzący z różnych krajów chórzyści spotykają się tylko jeden raz w roku, ich umiejętności wokalne i doskonałe opanowanie warsztatu sprawiają, że każdy koncert „Ojczyzny” przyjmowany jest z ogromną życzliwością. W repertuarze chóru znajdują się liczne utwory klasycznych kompozytorów polskich w nowoczesnych, oryginalnych opracowaniach oraz pieśni komponowane specjalnie dla tego niezwykłego dyrygenckiego chóru przez współczesnych polskich artystów.Unikalny w swej formule zespół jest niezwykłym zjawiskiem na mapie polonijnej chóralistyki. Warto podkreślić, że śpiewacy doskonale odnajdują się w specyficznej formule zespołu polegającej na ustawicznej zmienności składu. Od wielu lat chór pracuje pod artystycznym kierownictwem prof. Elżbiety Wtorkowskiej.