Herkulesi z Dygowa

W dniu dzisiejszym na stadionie Bałtyku w Koszalinie odbył się III Bieg Herkulesa. W zawodach startowali zawodnicy z Dygowa Marcin i Kacper Tekiel , Sebastian Łopiński oraz nauczyciel wychowania fizycznego z Czernina Łukasz Jagła. Najmłodszy –Kacper- na dystansie 600 metrów zajął w swojej grupie 13miejsce. Natomiast na koronnym dystansie 6 kilometrów w którym wystartowało 81 śmiałków ,Marcin zajął 15 miejsce ,Łukasz 24 ,a Sebastian 29. Bieg Herkulesa to typowy bieg z przeszkodami. Mitologiczny półbóg miał do wykonania  12 prac ,a zawodnicy stanęli aż do 16 przeszkód. Na terenie stadionu  oraz w otaczającym go parku musieli pokonać rów z wodą, bieg po podmokłym terenie przejść przez rzeczkę Dzierżęcinkę ,przejść przez  powalone drzewa , przenieść worek z piaskiem, a do tego  podbiegi i zbiegi ,zjazd z góry na plandece z wodą z lądowaniem  w kałuży błota, bieg przez opony czołganie się pod zasiekami oraz skoki przez płotki. Prawdziwe zadania dla Herkulesów. Gratulujemy !