Sukcesy młodych kolarzy na Mistrzostwach Polski w Raszkowie

Sukcesy młodych kolarzy na Mistrzostwach Polski w Raszkowie

W miniony weekend 23-24 czerwca w Raszkowie ,odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym . Wzięło w nich udział ponad czterystu zawodników z całej Polski . Konkurencja i poziom zawodników jest coraz większy. Do tych zawodów nasi zawodnicy przygotowywali się cały rok pod okiem trenera Igora Muraveva. Treningi te

przyniosły efekty . Nasza zawodniczka Kornelia Braun -żakini  klasa V dwukrotnie sięgnęła po tytuł i koszulkę Mistrza Polski .Wygrała ona zarówno jazdę indywidualną na czas przejeżdżając dystans 3 km z czasem 4.50 - średnia prędkość to 37,3 km/h  oraz wyścig ze startu wspólnego który wygrała mimo iż tuż po starcie brała udział w kraksie. Udany start zaliczył Miłosz Chmielewski który zdobył III miejsce i tytuł Vice Mistrza  Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Zwycięstwo w wyścigu tuż przed metą ,odebrał pech naszemu zawodnikowi Oliwierowi Wrześniewskiemu. Na finiszu zderzył się z innym zawodnikiem. odpięło mu się przednie koło i niestety jedyne co mógł zrobić to ratować się przed upadkiem.
W mistrzostwach Polski z KTC Kołobrzeg wystartowało 8 zawodników  ;
Kornelia Braun -żakini,
Oliwia Sroczyńska- żakini
Miłosz Chmielewski - żak
Oskar Cejmerowski - żak
Damian Kubiak - młodzik
Oliwier Wrześniewski - młodzik
Zuzia Iwicka - młodzik
 Wiktor Malinowski - młodzik
Wszyscy pokazali się z najlepszej strony. Niektórym zabrakło trochę szczęścia , inni wrócili do domu  zmotywowani do ciężkich treningów  , aby za rok zdobyć tytuł i koszulkę mistrza. Jestem bardzo dumna z naszych kolarzy.
Agnieszka Braun
Przewodnicząca Szkółki Kolarskiej KTC Ziemia Kołobrzeska

Autor zdjęć Marek Kawęcki