Szkółka Kolarska KTC Ziemia Kołobrzeska rośnie w siłę

Szkółka Kolarska KTC Ziemia Kołobrzeska rośnie w siłę

7 – 8 grudnia pięciu zawodników szkółki kolarskiej wzięło udział w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym na torze w Pruszkowie. Organizatorem mistrzostw był Wielkopolski Związek Kolarski.

Nasi zawodnicy: Kornelia Braun, Hanna Boczkowska, Ksawery Andrzejewski, Feliks Wszelaki i Oliwier Serafin ścigali się na torze po raz pierwszy w życiu. Jednak pomimo baku treningu na profesjonalnych welodromach kolarskich mogą pochwalić się niebywałym sukcesem.

Zawodnicy walczyli w dyscyplinach: scratch  oraz ze startu lotnego 250 m

Mistrzowsko zaprezentował się Ksawery Andrzejewski, który aż czterokrotnie stanął na podium ze srebrnym medalem w swojej grupie wiekowej zdobywając tytuł I Wicemistrza.

Kolejny srebrny medal w swojej kategorii za wyścig punktowy przywiózł do Kołobrzegu Oliwier Serafin. W dyscyplinie 250 m ze startu lotnego otarł się o podium zajmując czwarte miejsce.

Ogromnych emocji dostarczył również Feliks Wszelaki, który najkrócej trenuje w naszym klubie. Feliks w dyscyplinie 250 m ze startu lotnego zdobył 6 miejsce.

Dzielnie walczyły również nasze dwie wspaniałe zawodniczki: Kornelia Braun i Hanna Boczkowska. Nie obyło się bez bolesnych upadków na torze. Jednakże każde doświadczenie wzbogaca i wzmacnia nasze dziewczęta działając tym samym motywująco.

Przygoda z kolarstwem torowym nie byłaby możliwa gdyby nie profesjonalna pomoc trenera Jacka Kołby. Natomiast kondycja, sprawność i kolarski sznyt to zasługa nie tylko talentu naszych zawodników, ale i ciężkiej pracy naszego trenera Igora Muravev.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i dumni z naszych zawodników. Po raz kolejny udowodnili, że warto stawiać na ich rozwój.

Relacja Magdalena Sulima

Foto. KTC


Drukuj