7 lutego odbyła się gala podsumowująca 25 edycję plebiscytu Gazety Kołobrzeskiej na sportowców roku. W kategorii  sportowe nadzieje , czwarte miejsce zajął Grzegorz Głogowski reprezentujący brazylijskie jiu-jitsu (BJJ).

Grzegorz ma czternaście lat i jest mieszkańcem Stojkowa w gminie Dygowo. BJJ uprawia od roku, lecz już dał się już zauważyć jako utalentowany zawodnik tej dyscypliny.  Potwierdziły to sukcesy na zawodach mistrzowskich w Warszawie (wicemistrzostwo Polski) i Katowicach ( złoty i srebrny medal).

Na co dzień uczęszcza do ósmej klasy szkoły podstawowej w Czerninie a trenuje w Berserkers Team w Kołobrzegu. Grzegorz wie po co trenuje. Ma jasno sprecyzowaną wizję sportowej przyszłości: doskonalenie sztuki walki , dostanie się do kadry narodowej oraz starty na zawodach międzynarodowych.

Gratulujemy wyróżnienia w plebiscycie i życzymy spełnienia sportowych marzeń!