W świetlicy wiejskiej w Czerninie rozbrzmiała radość podczas Wiosennej Olimpiady Przedszkolaków 2024. Wiosna została przywitana przez maluchy z oddziałów przedszkolnych z Czernina, Dygowa i Wrzosowa w atmosferze pełnej zabawy i sportowej rywalizacji. Program olimpiady, wypełniony zagadkami, przyśpiewkami sportowymi i konkurencjami sprawnościowymi, wywołał ogromną falę pozytywnych emocji zarówno u dzieci, jak i ich opiekunów.

W tym roku na najwyższym stopniu podium z dumą stanęła drużyna przedszkolaków z Czernina, którzy pokazali nie tylko talent sportowy, ale również zgranie i determinację. Drugie miejsce przypadło przedszkolakom z Dygowa, którzy również nie zawiedli, prezentując wysoki poziom umiejętności. Natomiast trzecie miejsce z honorem zajęła ekipa przedszkolaków z Wrzosowa, którzy pomimo zaciętej rywalizacji zachowali sportową postawę i radość ze wspólnej zabawy.

Olimpiada już trawle zapisała się kalendarzu wydarzeń sportowych z udziałem najmłodszych. Sprawdziła się nie tylko jako doskonała okazja do rywalizacji, ale także do integracji społeczności przedszkolnej z różnych miejscowości. Dzieci miały szansę nie tylko na zdobycie nagród, ale przede wszystkim na wspólne spędzenie czasu i rozwijanie przyjaźni. Wiosenna Olimpiada Przedszkolaków 2024 z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako niezapomniane wydarzenie pełne radości i emocji.