Wystawa fotografii ślubnej społeczności Gminy Dygowo otwarta! Dziękujemy!

Wystawa fotografii ślubnej społeczności Gminy Dygowo otwarta! Dziękujemy!

Od 4 marca w nowo otwartym Domu Kultury w Dygowie można oglądać wystawę fotografii ślubnej mieszkańców Gminy Dygowo. Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo przez blisko rok pracowało nad projektem pn. „Fotografia Ślubna Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku”. Przedsięwzięcie z założenia  miało stworzyć pokoleniowy album społeczności  gminy Dygowo ,którego premierę przewidziano w dniu otwarcia Domu Kultury w Dygowie. Udało się!

Przy współpracy mieszkańców, sołtysów , organizacji społecznych działających na terenie gminy Dygowo udało się zgromadzić  ponad 150 zdjęć ślubnych z różnych okresów i wykonanych wieloma technikami. Fotografie par na ślubnym kobiercu to mieszkańcy miejscowości gminy od lat powojennych do współczesności. Wielu z nich nie ma już wśród nas, ale dzięki wystawie pamięć i wspomnienia o nich pozostają.

Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo dziękuje Wszystkim, którzy przekazali pamiątki ślubne współtworząc tę wyjątkową wystawę – album ślubny społeczności Gminy Dygowo.

Dziękujemy Patronom ,którzy wsparli projekt. Wasza pomoc jest nieoceniona. Przekazane przez darczyńców fotografie bez Waszego zaangażowania nie miałyby takiej oprawy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Gminie Dygowo za okazaną pomoc w realizacji tej ekspozycji, która wypełnia przestrzeń nowego obiektu i jest jego pierwszym wydarzeniem kulturalnym.

Zaangażowanie Wszystkich biorących udział w tym unikatowym w skali kraju projekcie jest ogromnym wkładem w zachowanie historii lokalnej.

Wystawa nie kończy projektu. Przedsięwzięcie ma charakter otwarty, nie ma ram czasowych. W chwili opracowywania grafiki do druku na obecną wystawę wpływały do stowarzyszenia kolejne fotografie. Zbiory będą przygotowywane do kolejnej edycji wystawy. Zachęcamy Państwa do udziału w projekcie. Będziemy powiększać Album Ślubny Społeczności Dygowo!

Chęć przekazania fotografii ślubnej do skopiowania proszę zgłaszać pod numerami telefonów: 606 764 123 i 604 911 535.


Drukuj