Maraton Kołobrzeg z reprezentacją Gminy Dygowo

Wymarzoną pogodę mieli uczestnicy wczorajszego Maratonu Kołobrzeg. Po raz czwarty na starcie stanęli ci ,którzy chcieli uzyskać jak najlepszy wynik oraz ci ,którzy chcieli zmierzyć się z samym sobą i po prostu dobiec do mety. Gmina Dygowo miała także swoją reprezentację. W maratonie wystartowali Marcin Tekiel i Bartosz Czekierda, a na dystansie półmaratonu pobiegł Marek Zawadzki. Tradycyjnie trasa maratonu to start o na ulicy Kościuszki w Kołobrzegu ,następnie Gąski ,tam zwrot i meta ponownie  na Kościuszki.  Podobnie półmaraton , z różnicą ,że zwrot nastąpił w Ustroniu Morskim. Na starcie maratonu stanęło 246 zawodników ,a półmaratonu 226 zawodników Rośnie w siłę reprezentacja Gminy w biegach masowych. Debiutanci w maratonie Bartosz i Marcin mało tego ,że przebiegli 42 kilometry i 195 metrów to jeszcze uzyskali świetne wyniki. Bartek uzyskał czas 03:53:09 i miejsca w kategorii open -107, wiekowej M20 – 11 , natomiast Marcin czas 04:13:50 i miejsce 170 w open i 50 w kategorii wiekowej M30. Witając na mecie młodych zawodników – Marek Zawadzki- nie krył dumy z ich osiągnięć. To właśnie On zainspirował wielu ludzi do biegania i uczestnictwa w imprezach biegowych. Rzec można przykład idzie z góry. Także wczorajszy start na dystansie 21 kilometrów Marek zakończył z bardzo dobrym wynikiem. Czas 01:43:27 i 57 miejsce  w kategorii open i 12 miejsce w kategorii wiekowej 50+. Gratulujemy naszym zawodnikom i zachęcamy dobiegania.