"Dzień Kołobrzeski" w katedrze na Wzgórzu Lecha

W sobotę w katedrze gnieźnieńskiej odbyła się uroczysta Msza św. odpustowa ku czci św. Wojciecha – głównego patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej- inaugurująca jednocześnie obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. W czasie mszy Prymas Polski abp Wojciech Polak przekazał relikwie biskupa-męczennika parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu. Uczczenie relikwii przez parafian miało miejsce wczoraj w czasie wszystkich Mszy św.. Prymas pobłogosławił także tablicę pamiątkową upamiętniającą obchody 3 Maja przez 1. Regiment Legii Poznańskiej w 1807 roku pod Kołobrzegiem. Uroczyste odsłonięcie tablicy w miejscu stacjonowania Żołnierzy Polskich walczących u boku Napoleona, będą miały miejsce w Kołobrzeskim Lesie w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.