Kołobrzeg upamiętnił 78.rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Na Placu 18 Marca w Kołobrzegu odbyły się uroczystości z okazji 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego przemówienia Prezydenta Miasta , odmówiono modlitwę za dusze poległych w we wrześniu 1939 roku żołnierzy oraz odczytano Apel Poległych  i wykonano Salwę Honorową. Na zakończenie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem "Poległym w Walkach o Kołobrzeg". Muzeum Oręża Polskiego przygotowało prezentację historyczną, natomiast Wojskowa Komisja Uzupełnień wystawiła punkt informacyjny. Można było także skosztować wojskowej grochówki z kuchni polowej.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.