Rozdano nagrody 7. Suspense Film Festival. Jan Englert Ikoną Polskiego Kina

W dniu wczorajszym uroczystą galą zakończył się 7. Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival”.  Nagrodę w głównym konkursie na Najlepszy Europejski Film Sensacyjny  zdobył ex aequo film: „Thelma”  (reż. Joachim Trier, Norwegia 2017) i „Granica” (reż. Peter Bebjak, Słowacja 2017). Natomiast w konkursie na Najlepszy Pełnometrażowy Debiut Sensacyjny, również ex aequo nagrodę zdobył film: „Człowiek z magicznym pudełkiem” (reż. Bodo Kox, Polska 2017)  i „Oddech” (eż. Alfredo Fiorillo, Włochy 2018). Laureatem konkursu za realizację autorskiego, krótkiego filmu fabularnego został film „Adaptacja” (reż. Bartosz Kruhlik , 25 min.). Ikonę Polskiego Kina otrzymał  Jan Englert. Galę uświetnił występ aktorki Izy Bukowskiej ,prezentującej piosenki Marlene Dietrich. Narratorem recitalu był aktor Dariusz Kordek.
Autor zdjęć Marek Kawęcki