Honorowi Dawcy Krwi z gminy Dygowo uhonorowani odznaczeniami

Honorowi Dawcy Krwi z gminy Dygowo uhonorowani odznaczeniami

W Kołobrzegu ,w hali Millenium odbyła się uroczysta gala z okazji 60-lecia powstania Ruchu Honorowych Dawców Krwi  Polskiego Czerwonego Krzyża.  Bohaterami spotkania byli Ci, którzy oddali cząstkę siebie bliźniemu. Oddali  krew ratując życie drugiemu człowiekowi. Oprócz tego  Honorowi Krwiodawcy dają przykład  nowoczesnego patriotyzmu. W uznaniu

zasług Honorowi Dawcy Krwi z powiatu kołobrzeskiego zostali dziś uhonorowani. Wśród wyróżnionych byli mieszkańcy gminy Dygowo: Artur Wasiewski z Dygowa – uhonorowany przez ministra zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” - oddał ponad 50 litrów krwi, Jarosław Mróz z Wrzosowa – uhonorowany odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” – oddał ponad 18 litrów krwi oraz Piotr Krysztofiak z Wrzosowa - uhonorowany odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”- oddał ponad 12 litrów krwi. Odznaczenia wręczali:  dyrektor Biura Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie Joanna Łaskarzewska wspólnie z prezydent Miasta Kołobrzeg Anną Mieczkowską, będącą również członkiem Oddziału Rejonowego PCK w Kołobrzegu.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj