Nowy punkt na mapie atrakcji Kołobrzegu

Nowy punkt na mapie atrakcji Kołobrzegu

Idąc w Kołobrzegu ulicą Narutowicza do Rzecznej, będziemy niebawem widzieć w pełnej krasie nowoczesną instalację  artystyczną „Ławica”.  Obiekt posadowiony nad brzegiem Parsęty ,składa się z pionowych , różnej długości rurek ze stali nierdzewnej , których zwieńczeniem są iglice z obracającymi się rybami. 150 rybek tworzących ławicę poruszanych jest

przez wiatr. Instalacje zaprojektował  przez Piotra Duma z Warszawy. Dzieło zwyciężyło w konkursie na rzeźbę upiększającą przestrzeń publiczną ,ogłoszonym przez Miasto Kołobrzeg . W dniu dzisiejszym rozpoczął ponowny montaż instalacji. Pierwsze „podejście” do montażu miało miejsce 24 października. W porównaniu z pierwszą wersją montowana instalacja posiada poziome mocowania między rurkami.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj