XIV Wielkie Sprzątanie Parsęty

W Pustarach Przy moście na Parsęcie miało miejsce  Wielkie sprzątanie Parsęty. Organizatorem akcji była  firma Troton z Ząbrowa , organizacja ekologiczna Klub Gaja oraz Porozumienie dla Parsety.  Sygnatariuszami  Porozumienia dla Parsęty oprócz Trotonu i Klubu Gaja są szkoły i samorządy Dygowa i Gościna , wędkarze z Kołobrzeskiego Klubu Wędkarstwa Spinningowego Salmo, Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz Nadleśnictwo Gościno.  Z gminy Dygowo tradycyjnie  w akcji brali udział uczniowie ze szkoły  podstawowej w Dygowie oraz mieszkańcy Pustar.  Na otwarciu imprezy obecny był wójt Grzegorz Starczyk. Akcję wspierali również radni powiatowi - mieszkańcy gminy Dygowo – Robert Jaruzel i Artur Wasiewski.