„Dar Krwi – Darem Serca – Darem Życia”

„Dar Krwi – Darem Serca – Darem Życia”

W sali koncertowej kołobrzeskiego ratusza odznaczono 32 krwiodawców, wyróżnionych medalem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenie zostało nadane przez Ministra Zdrowia w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia, aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa, a przede wszystkim za oddanie ponad 20 litrów krwi.

Zaszczytu odznaczenia medalem, dostąpiło czterech krwiodawców z Gminy Dygowo: Dariusz Kołodziej z Dygowa (52 litry oddanej krwi), Jarosław Mróz z Wrzosowa (30 litrów), Bogusław Krawczyk z Stramniczki (25 litrów) oraz Daniel Żarski z Wrzosowa (27 litrów).

Aktu dekoracji wyróżnionych krwiodawców oraz wręczenia upominków dokonali zaproszeni goście: Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz gospodarze uroczystości – Janina Błażewicz, Prezes Zarządu i Artur Wasiewski, członek Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzegu.


Drukuj