IV Rodzinny Piknik Wędkarski w Stojkowie (foto)

IV Rodzinny Piknik Wędkarski w Stojkowie (foto)

Po raz czwarty na łowisku w Stojkowie odbył się Rodzinny Piknik Wędkarski. Tradycyjna , pokoleniowa i rekreacyjna rywalizacja  o Mistrzostwo Gminy Dygowo w Wędkarstwie Spławikowym zorganizowana  została przez Grot Dygowo i PZW Dygowo. Łowisko udostępniła właścicielka - Pani Janina Szyszka. Ponad trzydziestu miłośników wędkowania

spędziło sobotnie przedpołudnie w pięknych okolicznościach przyrody próbując różnymi przynętami zwabić „taaką rybę”. Najmłodsi adepci wędkowania dodatkowo uczestniczyli w zabawach i konkursach, które prowadzili :Jolanta Pomes, Mateusz Dymecki i animator Bartek. Zawody prowadził prezes gminnego związku PZW Tadeusz Wygaś, który zadbał o właściwą rangę wędkarskiego wydarzenia od porannej odprawy począwszy , poprzez obserwowanie zawodów, a na ogłoszeniu wyników skończywszy.  Nagrody wszystkim uczestnikom zawodów wręczył wójt Grzegorz Starczyk. Tegorocznym mistrzem wśród juniorów został Krzysztof Starczyk ( 923 pkt. 23 złowione sztuki o łącznej wadze 0,9 kg). Drugie miejsce zajął Allan Niemierzycki, a trzecie Zosia Ganiszewska. Zosia ponadto zdobyła główną nagrodę zawodów za największą złowioną rybę – leszcza 0,35 kg. Wśród seniorów wygrał Grzegorz Koprowski ( 1107 pkt. 7 złowionych sztuk o łącznej wadze 1,10 kg). Drugie miejsce zajął Roman Klatecki, a trzecie Henryk Baran. Dzieci uczestniczące  w konkursach również otrzymały drobne nagrody, które wręczył Mateusz Dymecki.

Autor zdjęć Marek Kawęcki