8 czerwca Wielkie sprzątanie brzegów Parsęty

8 czerwca Wielkie sprzątanie brzegów Parsęty

Już po raz czternasty  firma Troton, najstarsza polska organizacja ekologiczna Klub Gaja, i Porozumienie dla Parsęty, zapraszają na Wielkie Sprzątanie Parsęty. W tym roku spotykamy się w sobotę 8 czerwca 2019 o godzinie 11.00, jak zwykle na parkingu za mostem w Ząbrowie.
W programie imprezy m.in.  konkursy  o tematyce ekologicznej, występy  dziecięcych grup wokalnych działających przy OPP w Kołobrzegu, , zespołu ludowego „Podlotki” z Gościna , dziecięcej grupy baletowej oraz zespołu taekwondo Ap Chagi z Robunia. W tym roku uczestnicy sprzątania będą mieli możliwość zapoznania się z historią swojego regionu i wzięcia udziału w historycznej rekonstrukcji pt.  „Skarby Parsęty – ryba i rybacy wczesnego średniowiecza” .Do tego grochówka , grill, a dla spragnionych napoje. Po raz kolejny, organizatorzy wręczą statuetki „Przyjaciela Parsęty”. Otrzymają je osoby oraz instytucje, które wspierają  akcję oraz przyczyniają  się do zachowania dobrostanu jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Parsęty.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


Drukuj