We Włościborzu , na terenie należącym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ,miało miejsce spotkanie wójta Grzegorz Starczyka z  dyrektorem koszalińskiego oddziału KOWR Krzysztofem Nieckarzem. Obecni byli również sołtyska Włościborza Lucyna Pokusa oraz przedstawiciel rolników w radzie powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolników Wojciech Galek.

Tematem spotkania była przyszłość gruntów rolnych i budynków gospodarczych w miejscowości Włościbórz, które należą do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Konkretnie zaś pytanie –dzierżawa czy sprzedaż, jaki podział działek w przypadku dzierżawy?
Stanowisko Wójta Gminy Dygowo , zbieżne z oczekiwaniami rolników i w pełni akceptowane przez mieszkańców Włościborza to wydzierżawienie gruntów rolnikom, a obiekty gospodarcze przeznaczyć na działalność inną niż hodowla zwierząt lub po prostu rozebrać.
Ponadto Wojciech Galek zaproponował aby grunty rolne, które miałyby być wydzierżawione zostały podzielone na mniejsze działki.

Spotkanie nie przyniosło wiążących ustaleń. Rozmowy można posumować stwierdzeniem: co zrobi KOWR, zobaczymy.