Potrzebna stabilizacja w rolnictwie. Rozmowa z rolnikami gminy Dygowo

Potrzebna stabilizacja w rolnictwie. Rozmowa z rolnikami gminy Dygowo

3 stycznia 2023 roku w świetlicy we Włościborzu odbyło się spotkanie  rolników z gminy Dygowo z przedstawicielami  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa , Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Ośrodka Doradztwa Rolniczego.  Omawiane  były między innymi tematy związane z ziemią rolną w Czerninie, dopłat oraz sytuacji związanej z zalewaniem rynku rolnego zbożem pochodzącym z Ukrainy. Tranzyt zbóż od naszego sąsiada , zamiast trafiać do państw trzecich zostaje w Polsce i obniża co raz ceny skupu krajowych produktów rolnych , co stanowi źródło problemów rolników. Zebranych przywitał wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, który był obecny na początku spotkania.

Gośćmi portalu GminaDygowo.pl  byli Henryk Dobrołowicz i Wojciech Galek ,będący  przedstawicielami  rolników gminy Dygowo w radzie powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Rolnicy omówili tematy poruszane na zebraniu we Włościborzu oraz przedstawili sytuację polową, a także na rynku nawozów i środków ochrony roślin. Panowie, w związku z kończącą się w tym roku kadencją ,podsumowali swoją działalność w radzie powiatowej ZIR.


Drukuj