Wieniec dożynkowy z Dębogardu najładniejszy w Barzkowicach

Wieniec dożynkowy z Dębogardu najładniejszy w Barzkowicach

W niedzielę 9 września ,w czasie 31. Barzkowickich Targów Rolnych Agro Pomerania 2018 zorganizowany został konkurs wojewódzki na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”.  Trzy sołectwa z gminy Dygowo- Dębogard, Dygowo i Jazy, wystawiło wieńce prezentowane dzień wcześniej na dożynkach gminnych w Dygowie. Komisja konkursowa za najładniejszy

wieniec uznała rękodzieło z Dębogardu. Tradycyjnie pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim premiowane jest udziałem w dożynkach prezydencki w Spale, które odbędą się w najbliższy weekend. Będzie to już trzeci z rzędu wyjazd sołectwa z gminy Dygowo do Spały. W roku 2016 i 2017 na centralnych dożynkach  województwo zachodniopomorskie reprezentowało sołectwo Dygowo.